Поняття «оренди землі» тут є популярним і затребуваним. Мало хто може придбати земельну ділянку та стати її власником, у той час як оренда доступна для більшості населення. Необхідно прагнути того, щоб розвивати всі сфери життя, а бізнес – можна стати однією з них. Укладання договору оренди землі передбачає надання землі у користування відповідно до зазначених у договорі умов (у ньому також прописується термін користування орендованою землею).
Особливістю оренди земельної ділянки і те, що відносини сторін регулюються договором, а чи не законодавством державному рівні. При складанні договору необхідно враховувати всі аспекти, які можуть торкнутися взаємодії сторін. Гарант правомірної угоди - грамотний юрист, який контролює всі процеси від початку до кінця.
Укладання договору оренди земельної ділянки в Україні
Оренда землі дозволяє тимчасово отримати у користування ділянку та сплачувати при цьому орендну плату. Орендар, який отримав право на тимчасове користування землею, також має право займатися підприємницькою, сільськогосподарською та будь-якою іншою діяльністю, яка допустима в рамках чинного законодавства. Наприклад, орендарі землі займаються власним бізнесом, для якого використовується отримана територія.
Навіщо потрібен договір оренди землі?
Договір оренди землі – це документ, який укладається між власником та орендарем. У ньому зазначається така інформація:
- термін дії документа;
- вартість оренди (відповідно до офіційного паперу про взаємодію сторін);
- умови використання земельної ділянки
Укладання договору дозволяє уникнути неправомірних ситуацій, які можуть виникнути між власником та орендарем. Договір виступає гарантом того, що оренда земельної ділянки в Україні та області здійснюватиметься відповідно до законодавства України. Власником може бути як держава, так і комунальна служба.
Необхідні документи для оформлення договору оренди земельної ділянки
Для укладання договору оренди необхідно підготувати пакет документів, що включає:
- план ділянки (або схему);
- кадастровий план;
- акт про межі земельної ділянки;
- акт приймання-передачі землі на оренду;
- угоди, які вважають за потрібне укласти власник землі та орендар.
Порядок укладання договору оренди землі
У тому випадку, якщо у вас є документи, що підтверджують право володіння нерухомістю, необхідно оформити землю, на якій знаходиться об'єкт. Усі будівлі на земельній ділянці мають бути законними. Перед тим, як укладати договір оренди землі, необхідно знати, що:
- реєструвати землю в Україні слід обов'язково, для цього закону не існує винятків;
- реєстрація договору оренди здійснюється лише за наявності всіх необхідних документів;
- у реєстрації договору бере участь нотаріус.
Як зареєструвати договір оренди?
Для реєстрації договору оренди необхідно звернутися до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування із заявою. Це має зробити особа, яка бажає отримати земельну ділянку у найм. Після цього необхідно дочекатися висновку про надання земельної ділянки в оренду та отримати відповідне рішення компетентного органу. У тому випадку, якщо органи місцевого самоврядування або органи виконавчої влади відмовили у запиті на оренду земельної ділянки, рішення можна оскаржити в судовому порядку. Договір оренди земельної ділянки набирає чинності та починає діяти лише після того, як вона офіційно зареєстрована в органах відповідно до законодавства України. Продовження договору оренди земельної ділянки Необхідно знати, що якщо термін дії договору оренди добігатиме кінця, його також можна продовжити за згодою сторін.
Ціна на оформлення договору оренди
Вартість послуг з оформлення договору оренди залежить від того, які документи на земельну ділянку вже готові, а які – необхідно оформити. Ціна також залежить від особливостей, пов'язаних із приналежністю ділянки.
Терміни оформлення оренди Землі
Терміни оформлення оренди залежать від того, чи всі документи для укладання договору готові і хто є власником ділянки.