Відведення ділянки землі
Проект відведення земельної ділянки – це документ, без якого неможлива приватизація державної землі, виділення частки у натурі, зміна цільового призначення та реєстрація права власності. Оформивши проект, можна без проблем зареєструвати ділянку у реєстрі прав на нерухоме майно.
Що таке проект відведення земельної ділянки?
Проект землевідведення оформляється з урахуванням положень ст. 50 Закону України «Про землеустрій» у разі зміни цільового призначення або виділення частки в натурі. Він виготовляється виходячи з завдання замовника, це невід'ємна частина договору проведення робіт. Отримавши завдання, юридичний департамент «НЕРУХОМІСТЬ УКРАЇНИ» одразу приступають до розробки. Проект включає текстові та графічні матеріали, обов'язкові умови та інші відомості, обумовлені із замовником заздалегідь.
У процесі роботи оформляються кілька документів:
- пояснювальна записка
- плановий кошторис
- умови відведення нотаріально засвідчене
- згода власника
- матеріали землевпорядного проектування або геодезичного дослідження
- довідка про площу виділеної землі
- розрахунок ймовірного розміру збитків власників (у виняткових випадках)
- акт прийому-передачі
- згода власника або рішення суду
- акт перенесення охоронних та санітарних зон у натуру
- відомості про погодження перенесення кордонів на територію, проекту
Для оформлення проекту необхідно отримати дозвіл на розробку в адміністрації, подавши відповідну заяву. Після цього можна приступати до виготовлення, потім узгодити все у кількох організаціях: місцевому підрозділі Державного земельного агентства, відділі містобудування та архітектури. У деяких випадках доведеться звертатися до Держагентства лісових ресурсів України, водгоспу, екологічної служби.
Навіщо потрібний проект землеустрою?
Його технологія - невід'ємний етап на шляху до права володіння землею.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки є обов'язковим для виділення частки в натурі, реєстрації права власності, приватизації або оформлення договору оренди на землю. Він складається нашими юристами за заявою клієнта.
Оформлення нерухомості проводиться на одну чи дві стадії. Перший варіант можливий, якщо не потрібне попереднє узгодження розташування або розширюється територія без зміни цільового призначення. Дві стадії розробки потрібно, якщо потрібно попереднє узгодження розташування, або заплановано нове будівництво та розширення території забудови.
Чим загрожує відсутність проекту землевідведення?
Відповідно до ст. 55 КУпАП, використання земель сільгосппризначення без затвердженого проекту загрожує накладенням штрафу у розмірі 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), а для посадових осіб сума становитиме від 300 до 500 НМДГ.
Якщо проект складено, але допущено самовільне відхилення від цього, застосовуються норми ст. 55 КУпАП. Громадянам доведеться заплатити від 5 до 20 НМДГ, посадовцям – від 15 до 30 НМДГ.
Якщо ви хочете якнайшвидше приватизувати ділянку або оформити її в оренду, ми готові вам допомогти:
- Отримаємо вам дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки.
- Для цього ми підготуємо та подамо клопотання у всі відповідні інстанції, наприклад, до міськради, на балансі якої знаходиться ця ділянка.
- Клопотання обговорюється на сесії Ради.
- Розробимо та узгодимо для вас проект землеустрою. З цією метою ми отримаємо узгодження в органах культурної спадщини, лісгоспу та екології, у Головному Управлінні Держгеокадастру, відділі архітектури та містобудування.
- Зареєструємо вашу ділянку в державному земельному кадастрі. Внаслідок цього ми отримаєте право власності як законний власник землі.
- Затвердимо проект у органах місцевого самоврядування (міськрада).
- Зареєструємо право власності у Державній реєстраційній службі України.
Терміни та вартість виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки
Вартість проекту залежить від складності роботи, визначається індивідуально для кожного клієнта на консультації. Те саме стосується і терміну, але в середньому з урахуванням погодження процедура займає 1-2 місяці. Більшість часу витрачається для проведення держекспертизи – вона виконується протягом 20 днів. За законом максимальний термін складання документації із землеустрою становить півроку з моменту укладання договору (ст. 28 ЗУ «Про землеустрій»).
Які знадобляться документи для оформлення проекту відведення земельної ділянки?
Для оформлення відведення землі за допомогою наших юристів з нерухомості потрібно подати:
- паспорт
- довідку про присвоєння ІПН
- оригінал рішення адміністрації про надання дозволу на розробку
- копія кадастрового плану
- копія схеми економіко-планувальних зон
- оглядова схема
- договір купівлі-продажу, міни або дарування, свідоцтво про право на спадок
- акт прийому-передачі об'єкта
- свідоцтво про право власності
Якщо всього переліку у вас немає, ми допоможемо вам все підготувати та погодити! Звернувшись до нас, ви гарантовано отримаєте затверджений проект без зайвої тяганини, бюрократії та багаторазових правок. Замовте безкоштовну юридичну консультацію та переконайтесь самі у компетентному та сумлінному підході наших юристів!